GOO Film festival

09.05.2023.  -  Napisala  Iskra Petak

U Srednjoj školi Ivanec predstavljeni su rezultati projekta za Građanski odgoj i obrazovanje u šk. god. 2022./23. pod nazivom GOO Film festival. U amfiteatru škole održane su projekcije autorskih radova učenika – tri kratka dokumentarna filma: Ostaješ ili odlaziš? o planovima učenika poslije školovanja i stavovima o politici; Chamith priča o doseljeniku iz Sri Lanke koji četvrtu godinu živi i radi u Ivancu; U zagrljaju Ivanščice priča o poznatom i strastvenom planinaru i fotografu Zoranu Stanku iz Ivanca.

Učenici koji su izradili filmove (Alen Frketin, Lana Loparić, Maja Mavrek, Kristina Županić, Leonarda Barbir, Ivana Geci, Nika Hrceg Žutki, Viktorija Kelemen, Silvija Šoštarić, Ivona Zver) predstavili su filmove i svoje doživljaje u procesu njihovog nastanka učenicima i djelatnicima škole, protagonistima filma te široj javnosti i lokalnim medijima te su nakon projekcije snimali prilog za radio Sjeverni FM.

Projekt je financiran sredstvima Varaždinske županije.

Ivančica Slunjski, prof.