Održana prezentacija novih kurikuluma fakultativne nastave Statistika, Eksperimentalna fizika, Digitalna kartografija i Razvoj mobilnih aplikacija gimnazijalcima Srednje škole Ivanec

10.06.2016.  -  Napisala  Iskra Petak

Kako bi se učenici gimnazijskog usmjerenja Srednje škole Ivanec upoznali sa sadržajima novo kreiranih fakultativnih predmeta Statistika, Eksperimentalna fizika, Digitalna kartografija i Razvoj mobilnih aplikacija, izrađenih u sklopu projekta „HEUREKA – spoznajom do uspjeha“, 02.06.2016. u amfiteatru Srednje škole Ivanec održana je prezentacija. Odaziv učenika na prezentaciju bio je velik.

Na početku prezentacije učenici su u kratkim crtama upoznati sa projektom „HEUREKA – spoznajom do uspjeha“, kako bi dobili uvid ciljeve kreiranja i način nastajanja kurikuluma nakon čega je uslijedila prezentacija samih kurikuluma.

Članovi radne skupine za izradu kurikuluma u sklopu projekta „HEUREKA – spoznajom do uspjeha“, nastavnici Marica Dolenec-Jurinić (predmet Statistika), Marta Bregović Flegar (predmet Eksperimentalna fizika), Mihaela Maček (predmet Digitalna kartografija) i Davor Fodrek (predmet Razvoj mobilnih aplikacija) na zanimljiv su način, navodeći primjere iz svakodnevnog života, učenicima približili sadržaje novih fakultativnih predmeta. Učenici su sa zanimanjem pratili prezentaciju svakog predmeta i aplauzom nagradili nastavnike nakon prezentacije.

Dan poslije prezentacije, u petak 3.06.2016., učenici su pristupili ispunjavanju online ankete kako bi iskazali svoju zainteresiranost za pohađanje nastave novih fakultativnih predmeta te izrazili svoja očekivanja od istih.

abc

abcd