Max sucht den Superstar

14.12.2022.  -  Napisala  Iskra Petak

U varaždinskom HNK je 25.11.2022. u organizaciji Gospodarske škole Varaždin i udruge Europski kulturni krug, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i kulture, u prelijepoj koncertnoj dvorani održan osmi talent show „Max sucht den Superstar“, bolji nego ikad. Nastupila su 62 učenika iz više od 20 srednjih škola iz cijele Hrvatske. Sveukupno je bilo 25 točaka u kojima su učenici kroz pjesmu, glumu i ples pokazali svoje talente na njemačkom jeziku. Ove godine su prvo mjesto osvojile učenice Saša Vidović i Karla Kunštek iz SŠ Krapina, drugo mjesto učenice Ana i Petra Šimunić iz SŠ Zlatar i treće grupa učenika iz Turističko-ugostiteljske škole Šibenik.

Iz naše škole su nastupile Ivana Kos s pjesmom Someone like you engleske pjevačice Adele, prevedenom na njemački jezik, i Nina Sever kao pratnja na klaviru. Djevojke su bile odlične! Žiri zaista nije imao lagani zadatak.

Silvija Hogge-Buder, prof.

max2