Terenska nastava u Hrvatsku narodnu banku i Državni zavod za statistiku u Zagrebu

12.12.2022.  -  Napisala  Iskra Petak

Učenici 3. i 4. razreda ekonomske škole, njih četrdeset troje i učenici 2., 3. i 4. razreda gimnazije, njih četrdeset, koji pohađaju fakultativne predmete Financijska pismenost i Statistika, bili su 9. prosinca u pratnji profesora Anite Čelig, Marice Dolenec-Jurinić, Zvijezdane Habulin, Tatajane Putar, Petre Svetec Posavec i Davora Žukine na terenskoj nastavi u Zagrebu.

Učenici su posjetili Hrvatsku narodnu banku i Državni zavod za statistiku i odslušali zanimljiva predavanja. U DZS-u je predavanje općenito o DZS-u, njegovoj važnosti i aktivnostima održala viša savjetnica Maja Marković iz Sektora za statističke metodologije, kvalitetu i odnose s korisnicima, a zatim je o popisu stanovništva, općenito, kroz povijest i o popisu 2021. godine predavanje održala Dubravka Rogić-Hadžalić, načelnica Sektora demografskih i društvenih statistika. Ivana Krsnik Bajsar iz direkcije za europsku suradnju HNB-a održala je predavanje Hrvatska na korak do europodručja, a Ana Pisačić održala je kratku financijsku edukaciju Upravaljanje osobnim financijama.

Nakon ozbiljnog dijela terenske nastave, učenici su imali slobodno vrijeme za šetnju aktualnim Adventom u Zagrebom.

Voditeljice terenske nastave:

Anita Čelig i Marica Dolenec-Jurinić