eu fondovi
opkk
eu-flag
Europska unija
Zajedno do fondova EU

Projekt je sufinancirala Europska unija
iz Europskog fonda za regionalni razvoj

Godina čitanja 2021.: Što čitaju naši učenici?

20.12.2021.  -  Napisala  Iskra Petak

"Čitajmo, jer nam razum i osjećaji nisu uzalud dani."

"Čitanje je bolje od Instagrama."

"Kad vam se bježi od svakodnevice i života (bilo preneseno ili doslovno značenje), zgrabite knjigu i učinite to čitanjem. Mene spašava iz dana u dan!"

 

Ovo su samo neke od poruka koje su naši učenici uputili jedni drugima u anketi koju su članovi Literarne grupe pripremili povodom Godine čitanja za svoje prijatelje iz škole. Vodeći se sličnom anketom koja je početkom prosinca bila upućena profesorima, zadnji tjedan nastave u prvom obrazovnom razdoblju učenici su anonimno napisali što vole čitati, koja su im djela posebno ostala u sjećanju, koje bi naslove preporučili jedni drugima te na kraju poruku kojom bi potaknuli druge na čitanje. 

Na kraju Godine čitanja, ostaje nada da će nam svaka godina biti "godina čitanja" u kojoj ćemo upoznati nove svjetove, naučiti nešto novo i obogatiti svoje umove i živote.

Čitajmo, da ne ostanemo bez riječi!

 

Pročitano 209 puta

Back to top