"Mreža čitanja" - održana školska razina u kvizu znanja

06.12.2021.  -  Napisala  Iskra Petak

Školska razina u kvizu znanja "Mreža čitanja" održana je u petak, 3. prosinca 2021. godine. Projekt je to za poticanje čitanja u organizaciji Hrvatske mreže školskih knjižničara te uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Naši sudionici: Luka Strelec (1.S/D), Lana Stolnik (1.G1), Ela Colarić (1.G1), Janja Car (2.G2) i Daria Vusić (3.G2) online su odgovarali na pitanja iz romana Putar i parizer mladog hrvatskog autora Jerka Mihaljevića. Budući da je Vlada Republike Hrvatske 2021. proglasila Godinom čitanja, ove su godine prigodno za čitanje u kvizu znanja odabrana djela hrvatskih autora s kojima su se naši natjecatelji ulovili u mrežu i hrvali, kako je i glasio moto Mjeseca hrvatske knjige: Ajmo hrvati se s knjigom!

Mentorica učenicima je knjižničarka Iskra Petak.

U iščekivanju rezultata zahvaljujemo učenicima na sudjelovanju i održavanju ljubavi prema čitanju, a vas sve pozivamo da u knjižnici potražite naslov za sebe i čitate!

IMG 20211203 120111