Projekt je sufinancirala Europska unija
iz Europskog fonda za regionalni razvoj

Rezultati s državnih natjecanja

03.05.2016.  -  Napisala  Iskra Petak

Državna natjecanja se polako primiču svome kraju, stoga vam ovdje donosimo rezultate naših predstavnika.

Na Državnom natjecanju iz matematike koje se od 4. do 6. travnja održavalo u Primoštenu  Benyamin Taourirt (2.g2) je u kategoriji 2A osvojio 7. mjesto, Mihael Rodek (2.g3) u kategoriji 2B 17. mjesto, a  Karlo Videc (4.g1) u kategoriji 4B 10. mjesto. Njihove mentorice su Marica Dolenec-Jurinić i Marina Kušen.

Državno natjecanje iz njemačkoga jezika održano je u  gradu Krku od 11. do 13. travnja 2016. godine. Benyamin Taourirt (2.g2) ostvario je 3. mjesto, a Sara Tvarog (4.g1) 6. mjesto. Njihovi su mentori Silvija Hogge-Buder i Vlado Zagrajski.

15. travnja 2016. održano je on-line državno Natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda". Sara Pehnec osvojila je 11. mjesto, Josipa Vresk 12, a Ana Briški 18. mjesto. Sve tri djevojke su učenice 3.g2 razreda, a njihova je mentorica knjižničarka Iskra Petak.

U Sinju se od 21. do 23. travnja održavalo Državno natjecanje iz logike gdje je Karlo Videc (4.g1)  osvojio 6., a  Ljubica Mežnarić (4.g1) 33. mjesto. Njihova je mentorica Ivančica Slunjski.

Državno natjecanje iz povijesti održavalo se u Vinkovcima od 25. do 27. travnja. Mihaela Glavica (1.g2) osvojila je 5. mjesto, Klara Čanžar (2.g3) 6. mjesto, Nives Samaržija (3.g3) 6. mjesto, a Andrea Štefanec (4.g1) 9. mjesto. Njihove su mentorice prof. Branka Pavić, Milena Bolčević i Mihaela Maček.

U Poreču je od 27. do 29. travnja održana završnica Državnog prvenstva školskih športskih društava Republike Hrvatske u školskoj godini 2015./2016. Rukometaši su zauzeli 5. mjesto, odbojkašice 4., a bronca, odnosno 3. mjesto je pripala djevojkama u futsalu!

U Zadru se od 27. do 29. travnja održalo Državno natjecanje iz hrvatskog jezika na kojem je Lucija Vusić (3.g2) osvojila 8. mjesto. Njezina je mentorica Matilda Kramar.