Deutsch ist immer ein PLUS - kalendar naših učenika kao rezultat Projekta

13.01.2021.  -  Napisala  Iskra Petak

Ponosno predstavljamo veseli i vrlo poučni kalendar koji je nastao kao rezultat projekta "Starkung der DaF Vertikale im kroatischen Bildungssystem" u kojem su sudjelovali učenici Osnovne škole Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Osnovne škole Izidora Poljaka Višnjica i učenici Srednje škole Ivanec.

Projekt se provodio u organizaciji KDV Kroatischer Deutschlehrer, a pod pokroviteljstvom Njemačkog Veleposlanstva u Zagrebu u Hrvatskoj od rujna 2019. godine do prosinca 2020. godine.
Učenici su se kao mladi fotografi i lingvisti bavili temom " Putovanje kroz moju regiju" istražujući šest različitih segmenata svoga kraja: povijest, geografiju, jezične osobitosti, događanja, znamenitosti i jedinstveno obilježje regije.
Osim učenja i istraživanja naglasak je bio i na druženju učenika te dodatnoj motivaciji i poticaju za učenje njemačkoga jezika, koji je sve više veliki PLUS. Krajnji rezultat, kalendar, možete vidjeti na poveznici https://bit.ly/2Lw6EzI

Uživajte u fotografijama, kolažima, zagonetkama i tekstovima u svakom mjesecu nove 2021. godine!

Nastavnice Ivana Matić, Valentina Majer i Silvija Hogge-Buder