Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1368

Održana Algebrina predavanja "Pripreme za poslove budućnosti"

13.11.2020.  -  Napisala  Iskra Petak

Suradnju s Algebrom nastavili smo i ove godine, na obostrano zadovoljstvo.

Ovog su tjedna Ivana Žižić i Valentina Jakopec iz Algebre putem platforme ZOOM upoznale učenike završnih razreda gimnazije i ekonomske škole s poslovima budućnosti. Tako su učenike gimnazije upoznale s temom dizajna i multimedije (na konkretnim primjerima 3D oblikovanja i printa, VR-a, AR-a, specijalnih efekata – primjena u filmskoj industriji, umjetnosti, oglašavanju itd.) dok su učenike ekonomske škole upoznale s područjem digitalnog marketinga i pojasnile im kako nove tehnologije utječu na promjenu potražnje na tržištu rada. Konkretno, učenici gimnazije slušali su predavanje na temu “Dizajniram svoju budućnost”, a ekonomistima je bila namjenjena tema “Marketing kao posao budućnosti”.

Reakcije maturanata pokazuju nam kako su im ovakvi sadržaji zanimljivi i iznimno korisni, s obzirom da se nalaze na pragu novog obrazovnog i životnog poglavlja.

Učenici i učenice će imati mogućnost sudjelovati i na besplatnim radionicama koje organiziraju za njih u vrijeme zimskih praznika, 28. i 29. 12. 2020. godine na teme etičkog hakiranja, razvoja računalnih igara, robotike i programiranja, digitalnog marketinga, crtanja i skiciranja portreta te radionica 3d dizajna i animacije, a na koje se mogu prijaviti i više doznati na sljedećem linku: https://www.algebra.hr/besplatne-online-radionice-za-maturante-28-29-12-2020/

{gallery}1368{/gallery}