Sudjelovali smo u Zelenoj čistki 2016.

26.04.2016.  -  Napisala  Iskra Petak

Tridesetak učenika naše škole, uz prof. Bulić i pedagoginju Levanić, uključilo  se u akciju Zelena čistka Ivanec 2016. koja je održana u subotu 23. travnja. Čisteći od smeća površine od Dječjeg vrtića "Ivančice" prema zaobilaznici te okoliš oko Autobusnog kolodvora i tržnice, naši su vrijedni volonteri prikupili preko deset vreća smeća te time doprinijeli ljepšem gradu i podizanju svijesti o važnosti očuvanja okoliša, prirode i planete Zemlje, kao zajedničkog dobra sviju.

Zelena čistka najveći je ekološki volonterski projekt u Hrvatskoj, a kao takva je dio globalnog pokreta Let’s do it! i godišnjih akcija World Cleanup (Očistimo svijet), koja okuplja aktivne građane i organizacije u najvećem  volonterskom projektu u povijesti čovječanstva.