Lucija - najčitateljica Srednje škole Ivanec

11.11.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

Povodom Dana hrvatskih knjižnica, danas su u skupštinskoj dvorani Županijske palače dodijeljene nagrade najčitateljima školskih i gradskih knjižnica u protekloj školskoj godini. Prigodne nagrade primilo je više od 70 osnovnoškolaca i srednjoškolaca zaljubljenih u knjigu, a nagrade,  knjige, su im uručili Natalija Martinčević, posebna savjetnica župana i Miroslav Huđek, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport.

Najčitateljica naše škole je Lucija Knez, učenica 4.G1 razreda koja redovito čita lektire, ali uz školske obaveze nalazi i vrijeme za neke druge naslove u kojima uživa. Čestitamo Luciji na tituli najčitateljice uz prigodan citat za svakoga:

Onome tko čita knjige kao što sluša prijatelja, knjige će mu se otvoriti i postat će njegove. Što pročita ostat će njegovo, razveseljavat će ga i tješiti, kao što to samo prijatelji znaju (Herman Hesse).