Dragi učenici,

zbog malih izmjena donosimo novi raspored po matičnim učionicama koji će vrijediti od 18. do 31. siječnja:

4.G1 - učionica 20

4.G2 - učionica 13

4.E1 - učionica 17

4.E2 - učionica 15

Ovisno o stranim jezicima, učenici 4.G2 engleski jezik imaju u matičnoj učionici, a njemački u učionici 14, dok učenici 4.E2 engleski jezik imaju također u matičnoj učionici, a njemački jezik u učionici 16.

Ekonomski razredi vježbeničku tvrtku i ostale predmete za koje su potrebna računala imaju u učionici 11 (1. grupa) i u učionici 12 (2. grupa).

Poštovani roditelji, učenici i nastavnici Srednje škole Ivanec,

u privitku donosimo Odluku o izvođenju nastave i organizaciji rada od 18. do 31. siječnja 2021. godine prema kojoj će se nastava odvijati po modelu A (nastava u školi) za učenike 4. razreda te po modelu C (online nastava) za učenike od 1. do 3. razreda. Praktična nastava će se odvijati u školi i kod poslodavaca.

Učenici završnih razreda srednjih škola koji polažu državnu maturu kao i učenici koji obavljaju praktičnu nastavu mogu produžiti svoje mjesečne karte u autobusnom i željezničkom prijevozu temeljem potvrde koje će dobiti u Školi 18. siječnja. Potvrde nije potrebno potpisati od strane roditelja.

Dragi učenici 4. razreda,

u periodu od 18. do 31. siječnja 2021. vrijedit će novi raspored po matičnim učionicama:

4.G1 - učionica 20

4.G2 - učionica 13

4.E1 - učionica 17

4.E2 - učionica 15

U tom će se periodu u školu ulaziti samo na glavni ulaz gdje će se mjeriti temperatura, a i dalje ste dužni pridržavati se svih epidemioloških mjera te važećih pravila o organizaciji rada u Srednjoj školi Ivanec koja su vrijedila do prelaska na online nastavu (obavezna dezinfekcija, držanje fizičkog razmaka te izbjegavanje grupiranja i miješanja učenika iz različitih razreda, pravilno nošenje maski za cijelo vrijeme boravka u svim prostorima Škole, a izlasci iz prostora škole za vrijeme održavanja nastave također nisu dopušteni). Također, po ulasku u matičnu učionicu i dalje je potrebno je ispuniti evidencijsku listu te listu za narudžbu hrane u školskoj kantini za čije su preuzimanje zaduženi redari.

Posudba knjiga se i dalje odvija putem e-maila Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite., a izdavanje potvrda za učenike i ostali administrativni zahtjevi na Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite..

Pozivamo vas na savjesno i odgovorno ponašanje u skladu s epidemiološkim mjerama kako bismo očuvali zdravlje te uspješno provodili nastavu u drugom obrazovnom razdoblju.

Ponosno predstavljamo veseli i vrlo poučni kalendar koji je nastao kao rezultat projekta "Starkung der DaF Vertikale im kroatischen Bildungssystem" u kojem su sudjelovali učenici Osnovne škole Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Osnovne škole Izidora Poljaka Višnjica i učenici Srednje škole Ivanec.

Projekt se provodio u organizaciji KDV Kroatischer Deutschlehrer, a pod pokroviteljstvom Njemačkog Veleposlanstva u Zagrebu u Hrvatskoj od rujna 2019. godine do prosinca 2020. godine.
Učenici su se kao mladi fotografi i lingvisti bavili temom " Putovanje kroz moju regiju" istražujući šest različitih segmenata svoga kraja: povijest, geografiju, jezične osobitosti, događanja, znamenitosti i jedinstveno obilježje regije.
Osim učenja i istraživanja naglasak je bio i na druženju učenika te dodatnoj motivaciji i poticaju za učenje njemačkoga jezika, koji je sve više veliki PLUS. Krajnji rezultat, kalendar, možete vidjeti na poveznici https://bit.ly/2Lw6EzI

Uživajte u fotografijama, kolažima, zagonetkama i tekstovima u svakom mjesecu nove 2021. godine!

Nastavnice Ivana Matić, Valentina Majer i Silvija Hogge-Buder

Kako bi učenici koji svoje buduće zanimanje vide u području učiteljske ili odgojiteljske profesije mogli steći uvid u UČITELJSKI I ODGOJITELJSKI STUDIJ, Odsjek Učiteljskog fakulteta u Čakovcu 22. siječnja 2021. godine u 12h organizira DAN OTVORENIH VRATA, ali ovaj puta dakako na daljinu.

Link za Zoom Meeting:  https://zoom.us/j/4426071945?pwd=NjNDMHc0QmovbnBmU056VjhXeGduZz09

(Meeting ID: 442 607 1945; Passcode: 986920)

U sklopu Dana otvorenih vrata učenici će moći:

• Upoznati fakultet i studijske programe
  • Saznati iz prve ruke:

-              Što je to sveučilišni studij?

-              Što je to učiteljski studij, a što odgojiteljski studij?

-              Što znače ECTS-i?

• Doznati čime sve Učiteljski fakultet – Odsjek u Čakovcu raspolaže u svrhu boljeg studiranja i standarda studenata (poput knjižnice, multimedijskih i informatičkih praktikuma, studentskog boravka, menze…)
  • Pitati studente o njihovim aktivnostima i životu na fakultetu
  • Razgovarati sa studentima te u interakciji sa studentima viših godina doživjeti što se na ovom studiju može naučiti i kako studij izgleda iz studentske perspektive

OKVIRNI PROGRAM Dana otvorenih vrata s pozivom učenicima nalazi se na Facebook stranici Odsjeka u Čakovcu https://www.facebook.com/events/799684733947281.

Dragi maturanti,

Strojarski fakultet Sveučilišta u Mariboru organizira online predstavljanje svojih programa/smjerova prema sljedećem rasporedu:

- 18.1.202.1 u 17 sati - Strojarstvo (UN, VS)

- 18.1.2021. u 17 sati - Oblikovanje i tekstilni materijali (UN) / Tehnologije tekstilnoga oblikovanja (VS)

- 19.1.2021. u 17 sati - Mehatronika (UN, VS)

- 20.1.2021. u 17 sati – Inženjerstvo okoliša (UN)

- 21.1.2021. u 17 sati - Gospodarsko inženjerstvo - Strojarstvo (UN)

Za predstavljanje programa potrebno je prijaviti se na poveznici https://bit.ly/3q9ky9P , a poveznicu za predstavljanje programa/smjera ćete dobiti nekoliko dana ranije na svoj e-mail.

Također, možete i pogledati video o Fakultetu https://www.youtube.com/watch?v=rSeTYsApiRE&t=3s&ab_channel=umfsmb kao i video o studijskim programima https://www.youtube.com/watch?v=7EktsvkJ-HE

Stranica 1 od 75